Bizarní příběh Flexe Wheelera: Únosci ho přepadli těsně před soutěží!

DŇA 25. septembra 2018 • PRIDAL Petr
<

Flex Wheeler. Tohle jméno bylo na konci 90. let známé snad každému fanouškovi závodní kulturistiky.  Šampion Arnold Classic, kterému v roce 1997 mnozí předvídali i vítězství na nadcházející Olympii, se však toho roku soutěže nezúčastnil. Pozornosti si ale i tak užil víc než dost. Přišel totiž s historkou, která se nesmazatelně zapsala do dějin kulturistiky.

Ninja Story. Tak vešlo do povědomí Flexovo vyjádření, se kterým vystoupil několik dní před zahájením Olympie. Tu před pěti lety ovládl Dorian Yates a od té doby nenašel přemožitele. V roce 1997 ale prodělal zranění a diváci s napětím očekávali, jestli po šesti letech předá kulturistické žezlo dál.

Ninjové v akci

Jedním z horkých kandidátů na další sošku Sandowa byl i dvaatřicetiletý Wheeler. Jenže! Těsně před soutěží ho (podle jeho slov) přepadli neznámí muži. Pomalu obklíčili jeho auto a pak jeden z nich vytáhl zbraň. Vyzvali Flexe, aby vystoupil a dal jim klíče.

Flex musel jednat rychle. Naštěstí se kromě kulturistiky vyznal i v bojových uměních. Odvedl pozornost prvního útočníka a odzbrojil ho. Mezitím na něj druhý muž zaútočil nunčaky. Ale nepořídil. Flex nakonec přemohl i jeho, přestože si v souboji poranil ruku. Pak z místa činu ujel.

Flex Wheeler story

Po návratu domů se o svůj otřesný zážitek podělil s manželkou. Ta ho druhý den přesvědčila, aby si ruku nechal ošetřit. Flexe nakonec dovezli v bolestech do nemocnice. Osud záhadných útočníků je dodnes neznámý.

Jak to bylo doopravdy?

Skutečně přepadli Flexe „ninjové“? To se už možná nikdy nedozvíme. Mezi fanoušky začala kolovat zpráva, že Flex si celou událost vymyslel, aby se vyhnul fiasku na pódiu. Podle jiných se potřeboval vyvléknout z podepsaných kontraktů. Jedinou možností, jak to udělat bez následků, bylo získat lékařské potvrzení.

Existuje ale ještě jedna verze událostí, se kterou přišel Shawn Ray. Podle něj si Flex ruku poranil při ráně do zdi, do které praštil ve vzteku nad nevydařenou formou. A protože sám Flex se od té doby k vyjádření neměl, možná už se nikdy nedozvíme, co se toho osudového dne skutečně stalo.

Jisté je jen jedno: zlatou trofej si v roce 1997 odnášel z Olympie znovu Dorian Yates. Tentokrát už naposledy.

Zdroj fotografií: Pixabay.com, Musculardevelopment.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.