Slovenský triumf v zámoří. Štrbské pleso dobyl Čech. Figure Shaker #5

DŇA 26. júla 2018 • PRIDAL Petr
<

Týden profesionálů. Tak bychom mohli ve zkratce zhodnotit nejdůležitější události, které se ve světe kulturistiky, fitness a silových sportů odehrály v posledních dnech. Na zahraničních soutěžích si vytoužené profi karty rozdělilo hned několik desítek závodníků. Mezi nimi i nadějný reprezentant ze Slovenska. Tuhé bitvy se ale odehrávaly i na domácí scéně, kde svou sílu změřili čeští a slovenští strongmani. Komu nakonec patřila ve výsledkové listině nejvyšší příčka? To a mnohem více ti prozradí nový Figure Shaker.

NPC Masters Nationals 2018: Skvělá atmosféra a pár desítek profíků k tomu

Ve dnech 18.–21. července se v Pittsburghu odehrálo klání NCP Masters Nationals. Mezi účastníky se objevili borci v nejlepších letech, ale i ostřílení veteráni, kteří jsou živoucím důkazem, že věk je jenom číslo.

V silné konkurenci se mezi muži prosadilo 73 závodníků, kteří získali profi kartu, a tím i možnost posunout svou sportovní kariéru o stupínek výše. Věkově nejnižší (a zároveň nejtěžší) kategorii dominoval Seth Engman. Naopak v nejstarší kategorii – mezi sedmdesátníky – vybojoval vítězství Bud Ravenscroft. Kompletní výsledky a fotografie najdeš na tomto odkaze.

Seth EngmanSeth Engman postoupil na NPC Nationals mezi profíky

Igor Illés triumfoval v zámoří

V zahraničí se podařilo uspět i slovenskému kulturistovi – Igor Illés nastupoval o víkendu ve španělském Benidormu hned dvakrát: Poprvé na Bigman Amateur Weekend, kde se mu podařilo vybojoval absolutní vítězství, a tím i profi kartu.

Devětadvacetiletý závodník z Nových Zámků se tak ještě ten večer zařadil mezi profesionály. Na navazujícím Bigman Weekend Pro si rozhodně ostudu neudělal: při svém debutu nestačil pouze na favorita, kterým byl Iain Valliere z Kanady. Ze Španělska si tak odvážel ještě stříbrnou medaili z klání profesionálů. Gratulujeme!

Igor Illes

Strongmani: Štrbské pleso ovládl Viking z Čech!

Na své si o víkendu přišli i strongmani. A zatímco závody v Kutné Hoře ovládl Pavel Zdražil, pozornost českých a slovenských fanoušků se upínala také na Slovensko. V prostorech sportovního areálu na Štrbském plese se totiž odehrál velkolepý Česko-slovenský pohár strongmanů do 105 kg.

Mezi siláky střední váhy zazářil zkušený Ludvík „Viking“ Lang, který hned v první disciplíně (zdvih soukolí) získal bodový náskok před svými soupeři.

Při druhé a třetí disciplíně (běh s kufry o váze 130 kg, následovaný přehozem Atlasova kamene) se vždycky zařadil mezi trojici nejlepších. Závěrečné tahání kamionu bylo extrémně náročné nejen pro něj, ale i pro jeho konkurenty. Ludvík si tak podržel vedení a právem mu náleželo první místo.

Ludvik Lang

Britney Spears jak ji neznáte: Rozjet to zvládne nejen na pódiu, ale i v posilovně

Jako mnoho jiných popových zpěvaček, i Britney má za sebou strmou kariéru. Ani po dvaceti letech však ještě nepatří do starého železa a pořád má své fanoušky čím překvapit.

Třeba i sestřihem svých náročných tréninků, díky kterým se udržuje stále ve formě. Nevěříš? Podívej se na video!

Zdroj fotografií a videí: Instagram Britney Spears, Igora Illése, Ludvíka Langa a Setha Engmana, YouTube.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.