Skvělý výkon českých sportovců a hon na Trumpa. Figure Shaker #4

DŇA 18. júla 2018 • PRIDAL Petr
<

Během minulého týdne došlo k několika událostem, jejichž účastníci se pořádně zapotili. Našim crossfiťákům se námaha a litry potu prolitého na klání v Itálii bohatě vyplatila. Pochvaly se naopak nedočkal Donald Trump, který se nedávno setkal v Helsinkách s Vladimírem Putinem. Vstoupil tak na hodně horkou půdu a od svých spoluobčanů to pořádně schytal. Co přinesly uplynulé dny? Další Figure Shaker plný čerstvých novinek je tady.

Češi triumfovali na Southern Warriors: Z Itálie si odvezli devět medailí!

V prosluněné Monopoli se jako každoročně konalo klání crossfiterů.  Mezi odhodlanými dříči se blýskli také čeští zástupci.

První zlato si z kategorie RX senior female přivezla Soňa Karásková. Dařilo se také Adrianě Máchové, která vybojovala zlato dokonce dvakrát: V kategorii RX junior female a ve vzpěračské soutěži Lift Size. Na stejné soutěži pak zabodovala i Kamila Janíčková, když obsadila třetí místo.

Kategorie master 35 male patřila Filipovi Trojkovskému, který následně přidal ještě stříbro ze vzpírání. Na závodě Lift Size se objevil také Michal Mička z Havířova – a také on si odvezl zlatou trofej. Skupinu devíti úspěšných doplnili ještě Ria Hrušovská a Radek Hrušovský, kteří ve svých kategoriích získali bronz.

Soňa Karásková (uprostřed)

Neočekávané vítězství: Jak se vedlo Lence Ferenčukové v Portugalsku?

Zatímco čeští crossfiteři už slavili úspěch v Itálii, Lenku Ferenčukovou její vystoupení teprve čekalo. 15. června nastupovala, společně s dalšími třemi soutěžícími v kategorii physique, na prkna v Lisabonu. Výsledek ji mile překvapil: Získala totiž první místo!

Nerozumím tomu, ale včera první místo na IFBB Portugal Pro. Je na čase začít přípravu na Olympii do Las Vegas,“ uvedla Lenka krátce po vyhlášení výsledků na soc. sítích. Blahopřejeme a držíme palce v podzimní sezoně!

Trump v nemilosti: Měl by být americký prezident postaven před soud za vlastizradu?

Nedávno proběhl v Helsinkách sumit, na kterém se sešel Donald Trump s Vladimírem Putinem. Přišlo i na téma amerických voleb. Pak už Trumpovi stačilo jen jedno „přeřeknutí“ a bylo vymalováno.

Zdá se, že američtí občané ztratili trpělivost: Někteří by snad Donaldovi ještě odpustili, že se s Putinem vůbec sešel, ale jeho tvrzení, podle kterého se Rusko na zfalšování voleb nepodílelo, prostě nepřekousli.

Mnozí z nich teď volají po spravedlnosti a chtějí hnát svého prezidenta před soud. Své mu k tomu řekl i Arnold Schwarzenegger, který se do Trumpa pustil už dříve, například kvůli postojům k uhelnému průmyslu.

Tkadlčíkův víkend: Když lifter oblékne kilt

Minulý víkend se v Dolní Lomné konaly skotské hry a přidružený závod strongmanů. Mezi účastníky nemohla chybět ani česká jednička v kategorii U105 Kg Jiří Tkadlčík.

„Skotský hry mám fakt rád, a když jsou v kombinaci se strongmanem a ještě v tom můžu uspořádat závod před tisícem diváků jako doprovodný program? No tak to mám rád,“ shrnul spokojený Jirka průběh celého závodu. Další videa a fotografie najdeš na jeho Facebooku.

Jiří Tkadlčík s přítelkyní

Jaký otec, takový syn? Tuhle dvojku v davu jen tak nepřehlédnete!

A na závěr ještě jeden inspirativní snímek. Po soc. sítích koluje mezi fanoušky fotografie z vystoupení, při kterém na pódiu zapózovali tatík se synem. Oba dva zasvětili svůj život tréninku a kulturistice. A oběma se jim jejich úsilí vyplatilo.

Co na ně říkáte? Není super mít rodinného sparing partnera?

LeBlancovi

Zdroj fotografií a videí: Instagram Jesseho LeBlanca, Jiřího Tkadlčíka, Lenky Ferenčukové, Soni Karáskové, YouTube.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.