Šokující zpráva: Lewis odchází. Osladil a Tkadlčík slaví. Figure Shaker #3

DŇA 11. júla 2018 • PRIDAL Petr
<

Dovolená. Mnozí z nás si dopřávají zaslouženého oddychu, a dokonce i ti nejodhodlanější dříči dali před dalším těžkým tréninkem přednost výletu do vysněných krajin. Alespoň na pár dní. Vůně dálek a cestování prostě láká. Pokud si taky dáváš od cvičení na chvíli pohov, přibal si na cesty alespoň náš šejkr. Nemusíš se bát, že se ti po cestě rozlije, a můžeš si zpříjemnit třeba i náročný let – čtením toho nejlepšího, co se na sportovní scéně událo za minulý týden. Figure Shaker #3 je tady. Příjemné čtení!

Konec! Flex Lewis přišel s vyjádřením, kterým zarmoutil fanoušky

Neporažený šampion vydal na soc. sítích prohlášení, ve kterém potvrdil, že jeho vystoupení na letošní Olympia 212 Showdown bude zároveň tím posledním.

Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě“, napsal na Instagramu James „Flex“ Lewis. Poprvé vyhrál „dvě stě dvanáctku“ před šesti lety: Od té doby nenašel soupeře, který by jej o prvenství připravil.

Podaří se mu zvítězit i tentokrát? Na výsledek letošního klání si musíme počkat do podzimu, už teď ale fanoušci spekulují, kdo by se mohl stát příští rok Lewisovým nástupcem. A na jeho počest vytvořili i skvělé motivační video.

Skvělý úspěch českého profíka: Lukáš Osladil zabodoval v Kanadě!

Dne 7. července se v divadelním sále Hard Rock Casino Vancouver konalo další klání profesionální soutěže Vancouver Pro. Na pódiu se objevil také Lukáš Osladil, který si dokázal v silné konkurenci prorazit cestu až k nejvyšší příčce. Vítězný pohár v kategorii kulturistika mužů open tak nakonec připadl českému závodníkovi.

Pro Lukáše je to již čtvrté vítězství v profesionální kariéře, které mu navíc zajistilo i kvalifikaci na letošní Olympii. Druhé místo vybojoval Alexis Rivera Rolon, třetí Josh Wade. Blahopřejeme!

Lukáš Osladil

Těžké váhy a rychlé špunty: Jirka Tkadlčík slaví

V úterý 10. července oslavil devětadvacáté narozeniny jeden z nejvýraznějších českých strongmanů Jirka Tkadlčík. Také on si dopřál pár dnů dovolené na horách. ještě předtím ale stačil na opolském Rynku vybojovat třetí místo na Mistrovství Evropy strongmanů v kategorii U105 Kg. Přejeme i nadále mnoho úspěchů!

Jiří Tkadlčík

Řev, krev a pot: Jak probíhaly závody strongmanů v Uherském Hradišti?

Hned čtrnáct siláků se sešlo v městské sportovní hale, aby změřili své síly. Soutěžilo se v několika disciplínách, mezi nimiž nechyběl Super Yoke nebo obávaný Tire Flip. Skutečné odhodlání a formu účastníků otestovala také třetí disciplína: Tahání saní o hmotnosti 315 Kg.

Po více než třech hodinách bylo dobojováno a z vítězství se radoval Zdeněk Mühlhauser. Druhé místo připadlo Tomáši Hanákovi a třetí Zdeňku Vávrovi. Podrobnější report si můžeš přečíst na tomto odkaze.

Návrat legendy: Film Kevina Levrona v předprodeji

Hledáš motivaci do cvičení? Chceš znát tajemství myšlení šampionů? Pak by ti určitě neměl uniknout dokument s názvem „Born to Overcome“. Hodinový snímek mapuje návrat jednoho z nejodhodlanějších kulturistů 90. let – Kevina Levronazpět na soutěžní pódia.

Ten se rozhodl znovu dobýt kulturistickou scénu bez ohledu na překážky, které ho na cestě potkají. Teprve na konci své cesty se může ohlédnout zpět. Stálo všechno to úsilí a odříkání za to? Odpověď budeme znát už brzy.

Zdroj fotografií a videí: Instagram Jiřího Tkadlčíka, Facebook Strongman Czech Republic, Npcnews.online.com, YouTube.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.