MMA

Georges St. Pierre vs. Nate Diaz na UFC 227? Dana White prezradil viac!

DŇA 10. mája 2018 • PRIDAL Dominik
<

Počas uplynulých týždňov silneli špekulácie ohľadom letného turnaja UFC 227. Uvidíme v akcii nejakú obrovskú hviezdu? Bude ňou Georges St. Pierre? Viac svetla do tejto témy priniesol ten najpovolanejší – Dana White!

White totiž potvrdil, že v hre je mimoriadne pútavý duelom medzi Georgesom St. Pierrom a Nate Diazom. „Áno, je to pravda, že pracujeme na tomto zápase. Mal by sa uskutočniť v ľahkej váhe,“ prekvapil otvorenosťou šéf najvýznamnejšej MMA organizácie na svete. Legendárny kanadský zápasník Georges St. Pierre (26-2-0) sa vrátil do sveta bojových športov v novembri minulého roka, pričom bojoval v strednej váhe. Skutočnosť, že teraz by sa mal presunúť o celé dve kategórie nižšie, je veľmi zaujímavá a neočakávaná.

37-ročný Kanaďan okamžite po poslednom víťazstve zavrhol možnosť pokračovania v 84-ke, takže do úvahy pripadal posun nahor alebo nadol. V ľahkej váhe však teoreticky môže naraziť na viacerých protivníkov, ktorí prejavili záujem o spoločný duel. Predstavme si len tie najväčšie mená, a to Conora McGregora, či dokonca Khabiba Nurmagomedova. Georges St. Pierre by sa teda znova dostal do situácie, kde bude môcť bojovať o titul. Otázkou je, či je to niečo, čo si želá samotný Georges…

Duel proti Nate Diazovi (19-11-0), ktorý nezápasil už dva roky, by však mohol byť ozdobou celého letného programu UFC. Alebo nie? Dana White totiž vytiahol hneď ďalšie esá z rukáva! „V mojom perfektnom svete a v prípade, že všetko vyjde, tak na UFC 227 by bol hlavným zápasom Dillashaw vs. Garbrandt. Co-main event by obstarali GSP a Diaz, ďalej Gustafsson vs. Rockhold a Brunson vs. Antonio Carlos Jr.,“ prezradil svoje zámery White. Podarí sa mu zorganizovať všetky zápasy na augustové UFC 227 v kalifornskom Los Angeles?

Zdroj fotografií: MMAjunkie.com, MMAHits.com, Facebook Georges St. Pierre

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.