Box

Diamonds Talents II: Výsledky a dojmy z galavečera

DŇA 3. marca 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Na Slovensku sa to v marci hemží rôznymi akciami, či už zo sveta K1, muay thai alebo MMA. Časť našej redakcie preto zablúdila na Fight Nights Global a časť redakcie sa stala súčasťou publika na galavečere Diamonds Talents II, ktorý sa uskutočnil 2.3.2018 v žilinskom šport hoteli Bôrik a prinášame ti report o výsledkoch a dojmoch z turnaja.

Návštevnosť na Diamonds Talents bola slušná. Ľudia stáli v rade na lístky už pol hodinu pre začatím turnaja a tí, ktorí si ich zohnali skôr mohli prejsť priamo dnu. Tým, že je chrípková sezóna, po-odpadávali niektoré (pre niekoho) najočakávanejšie zápasy večera (napr. Helbich, Ozánik), no akcii aj tak nechýbal šmrnc. Mohli sme vidieť výborné, ba až napínavé zápasy v boxe, v K1 a aj v muay thai. Borci nešetrili back fistami, low kickmi, ktoré niekoľkokrát sadli tak, že takpovediac ozvučili halu. O niektorých zápasoch sme sa rozpísali menej, o niektorých viac, no šlo o veľmi vydarenú akciu, ktorá sa fanúšikom postarala o príjemne strávený piatok.

Lukáš Dubovec vs. Daniel Králik

Turnaj otvoril úvodný zápas v K1 do 70 kg medzi Lukášom Dubovcom a Danielom Králikom. Aj napriek tomu, že v prvom kole viedol Králik vďaka svojej dravosti a útočnosti, Dubovec sa počas druhého kola otriasol a v treťom už výrazne napredoval. Zápas napokon vyhral na body 3:0.

Michal Kamenský vs. Marián Benko

Pokračovalo sa boxerským zápasom do 77 kg medzi Michalom Kamenským a Mariánom Benkom, z ktorého vyšiel víťazne Kamenský. Vďaka svojmu netypickému a nepredvídateľnému štýlu dával súperovi dosť zabrať. Na jeho zápase nás najviac upútali jeho rýchle, dlhé a predné rany, ktoré mu napokon zaistili, že vyhral 3:0 na body.

Jozef Šugar vs. Jozef Andrášik (zmena oponenta)

Zápas medzi Jozefom Šugarom a Jozefom Andrášikom naozaj rozprúdil športovú halu, ktorá ožila už v prvom kole, keď sa do seba borci pustili naozaj neľútostne. Šugar šikovne stavil na low kicky, ktorých sme mohli v prvom aj druhom kole vidieť neúrekom. Aj napriek tomu, že sa jednalo o jeho druhý zápas, ukázal pekný postoj a niekoľko úctyhodných kombinácií. Andrášik bol veľmi tvrdý a miestami nevyspytateľný súper. Počas zápasu často pôsobilo, že má navrch, no Šugar ho napokon porazil v druhom kole RSC, keď Andrášik po počítaní odmietol nastúpiť.

Peter Polník vs. Patrik Paták (zmena oponenta)

Boxerský duel 3×3 min medzi domácim zápasníkom a jeho českým protivníkom bol už spočiatku veľmi vyrovnaný. Polník predviedol svoj nepriestrelný postoj a počas zápasu prehadzoval garde akoby sa „nechumelilo“. Patáka však nevyviedol z miery a trpezlivo vzdoroval súperovi svojimi overenými útokmi. Víťazstvo však napokon zinkasoval Polník 2:1.

Peter Lepiš vs. Juraj Hatala

Turnaj ponúkol aj jeden zápas podľa pravidiel muay thai vo váhovej kategórii do 67 kg. Borci ho odzápasili takpovediac v množstve klinčov, no víťazne z neho vyšiel Hatala.

Jozef Horňáček vs. Martin Gruy

Boxerský zápas do 86 kilogramov v boxe bol pre domáceho Horňáčka v prvom kole veľmi kritický. Zdalo sa, akoby sa snažil súperovu prevahu rozdýchať. Napokon sa mu to podarilo a dobojoval bez predčasného ukončenia. Zo zápasu však víťazne 3:0 vyšiel banskobystrický zápasník Martin Gruy.

Jakub Sloviak vs. Martin Kňažek

Tým, že niektorí zápasníci kvôli zdravotnému stavu svoje zápasy odvolali, bol zvyšok večera pretvorený do pyramídy. V semifinálovom pyramídovom zápase sa proti sebe postavili Jakub Sloviak a Martin Kňažek. Už z predošlých skúseností vieme, že Sloviakova účasť v zápase = pozerateľný zápas. Jeho oponent, ktorému skomolili meno ešte pred vstupom do ringu na „Milan“, sa dnes ráno na facebooku posťažoval nie len na zámenu v mene, ale takisto na výsledok zápasu, s ktorým nesúhlasí: „Keď vám zmenia meno pri nástupe a ešte vám dajú prehru v zápase, kde som dominoval. Výhra pre publikum, škoda že to tak nevideli domáci rozhodcovia.“ Nech už je pravda kdekoľvek, rozhodcovia rozhodli 2:1 v prospech Sloviaka, ktorého výhra posunula do finálového zápasu.

Michal Gazdík vs. Tamas Horvath

V ďalšom semifinálovom dueli vo váhovej kategórii do 73 kg sa proti sebe postavili Michal Gazdík  z Liptovského NVR Teamu a Tamas Horvath v Maďarska. Zápas dopadol v prospech Gazdíka, ktorý už spočiatku výrazne dominoval nad svojim maďarským oponentom. Výhra RSC v druhom kole sa postarala Gazdíkovi o presun do finálového zápasu s Jakubom Sloviakom.

Marián Michalec vs Ľuboš Novák

Zápas vo váhovej kategórii nad 91 kg začal celkom zhurta, no celú halu prekvapilo, keď Ľuboš Novák dostal brutálne KO, po ktorom ešte ostal niekoľko sekúnd ležať. Po tom, ako sa prebral a navyše odkráčal po svojich z ringu, si zaslúžil potlesk od publika. Majster Slovenska v ťažkej váhe si tak pripísal na konto ďalšiu výhru.

Barbora Valčeková vs. Andrea Tóthová

Napínavý ženský zápas do 63kg podľa K1 pravidiel predviedli majsterka Európy v K1 – Andrea Tóthová (Diamond Gym Žilina) a Barbora Valčeková z bratislavského King´s Gymu. Prvé kolo malo rýchly nástup, ženy sa do seba pustili hneď v prvej sekunde. Toľko rán do hlavy, koľko si rozdali Tóthová s Valčekovou sme v predošlých zápasoch určite nevideli. Zverenkyňa Királyho sa nedala a neustále tlačila na Tóthovú, ktorá súperke nič nedarovala. Valčeková síce nebola na domácej pôde, no bolo vidieť, že je odhodlaná vyhrať za každú cenu. Pre oko neskúseného lajka šlo o veľmi vyrovnaný zápas. V druhom kole však začala Tóthová omnoho viac taktizovať a uhýbať sa. Možno to je dôvod, prečo sa rozhodcovia jednohlasne zhodli a výhru, napriek nespokojnosti niektorých fanúšikov, zinkasovala talentovaná Žilinčanka.

Michal Gazdík vs. Jakub Sloviak

Finálny zápas večera určili výsledky pyramídy a proti sebe sa postavili Gazdík a Sloviak. Borci si na seba brúsili zuby už od minuloročného galavečera Diamonds Fight Nights v Liptovskom Mikuláši, kedy sa svojim výkonom postarali o zápas večera. Po nastavenom extra kole Gazdík s výraznou prevahou porazil Sloviaka. Tento status si však neudržal, keď ho Sloviak na tohtoročnom Diamonds Talents II. porazil vo finálovom zápase 3:0 na body. Môžeme v budúcnosti čakať ďalšiu odvetu?

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.