Diamond Cup Malta 2018: Vynikající úspěchy našich sportovců!

DŇA 9. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Letošní ročník Diamond Cup, který se tentokrát konal na Maltě, je za námi a my již známe kompletní výsledky. Mezi nejvýše oceněnými nechyběli ani čeští a slovenští zástupci, a že jich nebylo málo! Jak si naši sportovci vedli?  Právě na to se podíváme v dnešním souhrnném článku.

Triumf slovenských finalistek

Slovensko reprezentovaly na Maltě čtyři ženské zástupkyně: Timea Trajteľová, Veronika Faktorová, Simona Hostačná a Karin Kolesárová. Právě první jmenovaná dosáhla až na nejvyšší příčku: Timea zabojovala s úsilím sobě vlastním a hned první den získala v juniorské kategorii bikini fitness open fantastické první místo! Den nato přidala stříbro v kategorii ženy bikini fitness do 166 cm. Nadějná závodnice tak k nedávnému úspěchu v řeckém Napfliu přidala další dvě medaile a navíc si připsala pět bodů do kvalifikačního žebříčku.

Druhou slovenskou závodníci, která ve své kategorii rovněž zabodovala, byla Veronika Faktorová. Slovenská vicemistryně loňského roku se v kategorii ženy bodyfitness open probojovala až do finále, kde nakonec získala krásné 3. místo, a dokonce IFBB Elite Pro kartu – o této talentované závodnici tedy jistě ještě uslyšíme!

Třetí v pořadí zastupovala Slovensko na Maltě Simona Hostačná. A také jí se povedlo probojovat do finále, ve kterém získala další bronz! Simona nastupovala v ženské kategorii bikini fitness open do 166 cm, ve které nestačila pouze na svou kolegyni Timeu Trajteľovou a Katarzynu Rodzik z Polska.

Štěstí naopak nepřálo poslední slovenské zástupkyni – Karin Kolesárová nastoupila oproti původnímu plánu jen v juniorské kategorii bikini fitness open, kde v silné konkurenci získala 7. příčku. „Všechno má svůj důvod,“ napsala Karin na soc. sítích krátce po vyhlášení výsledků. Věříme, že na příští soutěži bude umístění mnohem vyšší.

Čeští kulturisté zabodovali

O prvotních úspěších českých sportovců z prvního dne soutěže jsme fanoušky informovali již v tomto článku. Následující dny patřili především českým kulturistům, mezi kterými ale nechyběl ani stříbrný šampion juniorské kategorii physique,  Michal Makovský. Ten v neděli nastoupil v kategorii physique do 173 a zopakoval tak svůj úspěch z předcházejícího dne, když se mu opět povedlo získat druhou vítěznou příčku. Od prvního místa ho přitom dělil jen kousek, Michal vzal však celou věc sportovně a už teď se těší na svou další soutěž – další Diamond Cup, který se koná v Polsku v druhé polovině května.

V kategorii physique nastoupili také Michal Komosný, který svým výkonem dosáhl na třetí vítěznou příčku, a nestačil pouze na stříbrného Olega Danyshe z Ukrajiny a Petra Bílka, který se stal také vítězem v této kategorii. Získal tak i možnost posunout  svou kariéru o level výš a vstoupit mezi profesionály!  Dalším úspěšným českým reprezentantem byl Matěj Belička: V kategorii mužů do 179 cm získal nakonec páté místo.

Noví čeští profesionálové

Skvělý úspěch slavil také český kulturista, Petr Šidlo. Ten nejprve ovládl nejtěžší váhovou kategorii mužů nad 90 kg a následně si připsal ještě úžasné 2. místo v kategorii absolutní vítěz. Přerovskému rodákovi se tak splnil ještě další sen – vítězství mu totiž zajistilo zisk profi karty, a tím i vstup mezi profesionály.
Ve stejné kategorii soupeřili s Petrem i další čeští závodníci – stříbrnou příčku vybojoval Luboš Kvasnička, šestou pozici pak získal Jiří Vacek. Luboš Kvasnička navíc získal ještě 4. místo v kategorii absolutní vítěz.

Nejtěžší váhovou kategorii ovládli Češi – Petr Šidlo a Luboš Kvasnička

Také v nižší váhové kategorii měli Češi své zástupce. V kulturistice mužů do 80 kg získal Tomáš Koutník velmi pěkné 5. místo.
Nezahálely ani české závodnice: Již v sobotu získala zlato v kategorii physique Vladislava Galagan.

Kategorii body fitness pak ovládla Margaryta Říčařová, která dosáhla ve své kategorii na nejvyšší příčku. Získala tak možnost vstoupit mezi profesionální elitu pod záštitou IFBB. Ve stejné kategorii vybojovala 4. místo Arleta Krausová. Olexandra Voronina pak přidala ještě stříbro v kategorii bikini fitness do 172 cm.

Margaryta Říčařová získala zlato a možnost vstoupit mezi profesionály

Všem zúčastněným gratulujeme k fantastickým výkonům a věříme, že k nim brzy přibudou další. Soutěžní sezóna je v plném proudu, a proto se jistě brzy dočkáme dalších úspěchů našich sportovců. Zůstaňte s námi, budeme vás o všem informovat!

Zdroj fotografií: Instagram vybraných soutěžících

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.