MMA

Cris Cyborg stále odmieta zápas s Amandou Nunes – aké sú jej možnosti?

DŇA 7. januára 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Od zverejnenia fotiek z brutálneho boja medzi „Cyborg“ a „Kňazovou dcérou“ neubehlo ešte ani 10 dní a už fanúšikovia špekulujú o tom, čo si počne UFC s Cris v roku 2018.

Šéfko UFC organizácie Dana White oznámil prednedávnom verejnosti, že chce usporiadať obrovský event. V hlavnom programe večera by proti sebe stála šampiónka pérovej váhy – Cris Cyborg proti šampiónke bantamovej váhy – Amande Nunes. Cyborg sa skromne vyjadrila, že by radšej čelila niekomu rovnako dobrému ako je ona sama, ale vo svojej váhovke. A problém bol na svete…

V súčasnosti je obľúbené automaticky sa stavať proti všetkému, čo povie Dana White, nech už hovorí naozaj čokoľvek. Keby White vyhlásil, že existujú mimozemšťania, minimálne polovica feedu, ktorý je oddaný MMA, by sa už len z princípu ohradil voči jeho vyhláseniam. Je to jeho problém. Za tie roky, ktoré sa pohybuje v brandži, dal ľuďom dôvod spochybňovať to, čo vychádza z jeho úst. Ale! White sa nie vždy mýli a ak sa bavíme o zápase medzi Cyborg a Nunes, pravdepodobne na to išiel najrozumnejšie, ako sa len dalo.

Zdá sa, že Cyborg vykročila do roku 2018 s poriadnou nádielkou dobrej vôle. V krvilačnom a úžasnom predstavení na turnaji UFC 219 porazila Holly Holm a udržala si tak svoj titul v pérovej váhe. Následne sa stala obeťou niekoľkých nechutných a nevhodných komentárov zo strany fotografa Holmovej gymu – Jackson Wink MMA Academy, ktorý nazval Cyborg chlapom.  UFC ho okamžite spacifikovala a odobrala mu licenciu navzdory tomu, že sa ospravedlnil. Cyborg má snáď odjakživa problémy so cyber-šikanou a len nedávno začala proti nej otvorene vystupovať.

Avšak, na konci týždňa Cris padla v nemilosť fanúšikov, keď zverejnila na svojej internetovej stránke príspevok. Píše v ňom, že nemá záujem bojovať proti šampiónke v bantamovej váhe Amande „Levici“ Nunes v ďalšom superfighte.

Nunes má impozantné výsledky, pričom napredovala 6-krát po sebe, vrátane niektorých prvo-kolových zákrokov, ktorými vyradila z hry Rousey, Tateovú a McMannovú. „Levica“ takisto dvakrát vyhrala nad špičkovou súperkou Valentinou Shevchenkovou. Keď sa pred 9 mesiacmi novinári pýtali, či by chcela bojovať so Cyborg, odpoveď bola jasná:

„Nemám to v pláne. Chcela som bojovať s Holly Holm alebo Germaine de Randamie, ktoré ani neboli v mojej váhovke, ale Cris sa vrátila na scénu a ja nemám záujem šplhať po víťaznom rebríčku. Rada by som ju videla ako šampiónku. Aby som s ňou mohla bojovať, musela by som nabrať váhu a aj svaly. Aby som sa vypracovala do jej váhovej kategórie, potrebovala by som na to minimálne rok.“

Je zvláštne, že zrazu chce Nunes bojovať. Že by už nabrala dostatok telesnej hmoty, aby sa vyrovnala v zápase Cyborg? UFC túži po tom, aby sa súboj uskutočnil (aspoň teda tak sa vyjadril Dana White). Je to popravde najlepší súboj, ktorý je v súčasnosti k dispozícii pre obe. Teda – s prihliadnutím na možnosti súperiek v ich váhových kategóriách. Cyborg napísala, že by radšej bojovala s najlepšou súperkou v jej váhovej kategórii. Za najlepšiu možnosť považuje súperku Pam „Bam“ Sorensonovú. Sorensonová, ktorá bojuje za organizáciu Invicta nikdy predtým nebojovala v UFC. V porovnaní so Cyborg má však na konte omnoho menej zápasov.

Za problém môžeme považovať aj fakt, že UFC zatiaľ neukázala nijakú skutočnú motiváciu v budovaní pérovej váhovky. V podstate neexistujú nijaké legitímne zápasníčky, ktoré by mohla vyzvať, najmä ak sa Megan Anderson stále zaoberá svojimi osobnými problémami. To, že Cris neustále zmieta zo stola možnost bojovať s Nunes bude mať následky. V očiach fanúšikov môže stratiť obraz odhodlanej bojovníčky v priebehu zopár týždňov.

Zdroje: www.sherdog.com, www.mmafighting.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.