Petrášek pozná meno súpera na OKTAGON 7: Vyzve brazílskeho kovboja!

Miloš „Meloun“ Petrášek sa konečne dozvedel meno svojho náhradného súpera na turnaj OKTAGON 7. Ambicióznemu českému bojovníkovi bude čeliť skúsený Brazílčan Willian Roberto Alves (13-6-0), známy tiež pod prezývkou Cowboy.

Pod holým nebom na pražskej Štvanici mal Petrášek najskôr bojovať so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom, ale toho z hry vyradilo zranenie. Dnes už vieme, že o súboj neprídeme a uvidíme ho v náhradnom septembrovom termíne. Kompetentní však museli vyriešiť, koho proti Melounovi postavia na turnaji v Prahe. Adeptov bolo viacero, ale napokon je oficiálne potvrdeným náhradníkom čoskoro 36-ročný Brazílčan Willian Roberto Alves.

Tento bojovník nie je pre fanúšikov domácej MMA scény úplnou neznámou! V septembri minulého roka totiž Cowboy bojoval proti Jiřímu Procházkovi na turnaji Fusion FN 16 v Brne. Juhoamerický fighter vtedy prehral už v prvom kole, ale zápas prebiehal v mimoriadne vysokom tempe a Meloun sa určite musí mať na pozore! Výhodou môže byť, že s Procházkom si občas zatrénuje a môže od neho získať cenné informácie a rady, ktoré môže využiť v samotnom zápase.

Podarí sa Milošovi nadviazať na Procházkov výkon a zdolá po jeho vzore skúseného Brazílčana? My mu v tom budeme držať palce! Už 28. júla v Prahe na Štvanici v rámci turnaja OKTAGON 7!

Petráškov súper nie je pre nás neznámou! Takto bojoval v Brne s Jiřím Procházkom!

Zdroj fotografií: Oktagon


Kal Szkalak: Rebel, který se vzepřel systému. A prohrál.

Zlatá éra kulturistiky. V 70. letech zažívala americká kulturistika nebývalý rozvoj. Na obálkách sportovních časopisů se střídali Columbu, Schwarzenegger, Oliva… nebo třeba Kal Szkalak. Do té doby neznámý talent vzal soutěžní pódia útokem a díky své temperamentní povaze se dostal mezi ty nejlepší. Jen proto, aby těsně pod vrcholem přišel o všechno a ze dne na den ukončil nadějnou kariéru. Jaké byly životní osudy jednoho z nejnadanějších kulturistů minulého století?

 Cizinec s genetikou šampiona

Kalmán Szkalak se narodil v roce 1953 v Maďarsku. Po nevydařené Maďarské revoluci celá rodina emigrovala, aby se vyhnula represím a pronásledování. Nový domov našli v Delaware, kde Kal vyrůstal.

Od mládí pracoval v posilovně, kde se zakrátko projevilo jeho nadání. Brzy zvedl na bench press dvojnásobek své vlastní tělesné váhy. A protože rychle nabíral svalovou hmotu, rozhodl se zkusit štěstí na soutěžních prknech.

Začátky hvězdné kariéry

V roce 1975 vyhrál Kal soutěž Mr. Delaware: Kromě trofeje získal i přízeň mnoha fanoušků. Kulturistice úplně propadl. Věděl, že pokud chce být nejlepší, musí s těmi nejlepšími trénovat. Rozhodl se proto vyrazit do Mekky kulturistiky –  proslulé Gold´s Gym. Za první trénink utratil svůj poslední dolar.

Brzy si ho všimli Arnold Schwarzenegger a Ken Waller. Kal se stal součástí jejich „gangu“ a podobně jako Arnie, také on sbíral jeden soutěžní titul za druhým. Toho roku vyhrál klání Mr. California, rok nato dokonce Mr. America.

 Szkalak vs. Weider

V roce 1977 vybojoval Kal své další vítězství. Na Mr. Universe ve Francii porazil Mika Mentzera s náskokem jediného bodu! Fanoušky si ale získal Kal, a to především masivní horní polovinou těla. Zrodila se nová kulturistická hvězda.

Kal se stal ústřední postavou Weiderova časopisu Muscle Builder . Jeho fotografie nechyběla v žádném vydaném čísle.

Joe Weider ale mladého šampiona podcenil. Na rozdíl od ostatních totiž nebyl ochoten podřizovat se ostatním – ani Weiderovi. Objevily se náznaky sporu. Kal ho nejdříve požádal, aby mu zaplatil za všechny použité fotografie.

Kal Szkalak

Když to Weider odmítl, jednoduše vrazil do jeho kanceláře, sebral všechny fotografie a vydal se k východu. Na cestě ale potkal Weidera, který se jej pokusil zastavit. Kal neváhal a brzy nato přišlo Weiderovi předvolání k soudu.

Horlivý šampion se postavil i proti federaci IFBB. Podle pravidel se její členové nesměli účastnit soutěží pod záštitou cizí organizace. Kal s tím nesouhlasil a rozhodl se založit Professional Bodybuilding Union. Získal dokonce podporu Arnolda Schwarzeneggera.

Joe a Ben Weider (předseda federace IFBB) museli jednat. Svolali schůzku, na které chtěli Szkalaka od jeho úmyslu odradit.

Ten sice od svého záměru neustoupil, ale zradil ho Arnold. Když viděl, že se situace začíná otáčet, rychle se z jednání omluvil a odešel. Bez jeho podpory neměla myšlenka šanci na úspěch.

Poslední „mučednické“ vystoupení

V následujícím roce se Kal zúčastnil Mr. Olympia. Nastupoval v životní formě. Když se objevil na pódiu, zazněl bouřlivý potlesk a jásot ze všech stran. Diváci měli o vítězi jasno.

Pak ale přišlo šokující oznámení. Kal Szkalak – páté místo! Z výhry se toho večera radoval úřadující šampion Frank Zane. 

Jak se to mohlo stát? Rozhořčení diváků nemělo konce. Jen málokdo z nich tušil, že za verdiktem rozhodčích je možná něco víc. O probíhajícím sporu jejich idola a Joe Weidera neměli ponětí.

Toho dne ukončil Kal Szkalak profesionální kariéru. S fanoušky se rozloučil pózou, která vešla do dějin. Kal Szkalak – Ukřižovaný! Tak skončil příběh sportovce, který se vzepřel systému, proti kterému ale neměl šanci vyhrát.

Kal Szkalak

Zdroj fotografií a videí: Rxmuscle.com, YouTube.com


Niko Kvasnovský: „Mobily a sociálne siete zredukovali chuť tvrdo trénovať!“

Dříve v kulturistice sám závodil, dnes pomáhá s přípravou druhým Spolupráce s klienty a nadějnými závodníky je pro něj denním chlebem, ale i radostí. Jak se vlastně Niko Kvasnovský dostal k činkám? Co si myslí o současné kulturistické scéně nebo třeba stále oblíbenější proteinové dietě? A jak vnímá návrat svého učitele a kamaráda Stanislava Slimáka na soutěžní pódia? Na to jsme se ho zeptali v dnešním rozhovoru.

Niko, děkuji, že jsi přijal pozvání k rozhovoru. Můžeš na začátku čtenářům prozradit, co tě k posilování a kulturistice přivedlo?

V minulosti som hrával basketbal keďže v Pezinku bol populárny. K basketbalu patrila i silová príprava v posilňovni a tam som zistil, že relatívne dobre naberám svalovú hmotu. Najprv som cvičil doma len tak s jednoduchým náradím a keď som sa cítil na to, že už môžem vkročiť do komerčnejšieho fitka, resp. vtedy činkarne, tak som to šiel skúsiť. Nič som nevedel o kulturistike ako takej, len miestni chlapci sa ma pýtali, či by som nevyskúšal nejakú súťaž. A skúsil som.

Kdy ses rozhodl, že se postavíš na závodní prkna? Kdo ti v začátcích pomáhal?

V Pezinku som mal možnosť zhliadnut v minulosti už populárneho Stana Slimaka, ktorý v tomto sporte uz pretekal. Začal som obdivovať veľké svaly, sledovať časopisy a snažiť sa podobať nejakej postave z fotiek v časopisoch keďže vtedy nebol internet. V roku 2000 ako 18ročny som zatelefonoval na vtedajšiu SAKST (dnes SAFKST) či poriadaju nejaké jesenne súťaže pre juniorov a pod.

Niko Kvasnovský

Samozrejme k tomuto kroku som sa odhodlal až po „vyhecovani“ okolia – chlapcov, sparing partnerov v cinkarni kde som trávil veľa času. Telefón mi zdvihol vtedajší generálny sekretár asociácie Ing. arch. Peter Uricek, ktorý ma zavolal sa ukázať do trnavskej Fortuny. Z jeho pohľadu som však vyčítal, že to nie je žiadna sláva, no povedal, že nech to skúsim. Na prvé juniorské majstrovstva SR som nastúpil za Fortunu Trnava teda a bola to pre mňa veľká česť byt pod hlavičkou tejto kulturistickej bašty nielen na Slovensku, ale aj v CR a som jej verný dodnes. Na prvú súťaž mi pomáhal sám Peter Uricek.

Za jaký tým jsi závodil?

Vždy to bola FORTUNA TRNAVA. Tento klub som nikdy nevymenil.

V minulosti ses několikrát zúčastnil Mistrovství Slovenska, nechyběl jsi ani na Velké ceně Rakouska nebo Austria Cupu… Kterého úspěchu si na závodech ceníš nejvíce?

Súťaže v Rakúsku som si tak nejak obľúbil, navštevujem ich aj s mojimi zverencami, našiel som si medzi reprezentantmi Rakúska aj par priateľov, prezident rakúskej federácie IFFB Austria Wolfgang Shrober je dobrý chlapík, je mojim priateľom.

Najviac si asi cením 2. miesto z majstrovstiev SR v roku 2008, kde ma porazil iba kamaráť Laco Kuzder, vtedajší zverenec Igora Kocisa tiež môjho dobrého kamaráta. Súťaž sa konala v Banskej Bystrici, poriadal ju kamarát Mišo Mokoš, ktorý tam tiež mimochodom zavodil. Bola to taká prvá veľkolepá súťaž na Slovensku, ktorá sa niesla v takom honosnejšom duchu, prosto nebolo to, načo sme boli zvyknutí zo starých kulturakov, bolo to niečo nove na čom si dali organizátori záležať. Mne tam vyšla celkom fajn aj forma taká prvá konkurencieschopná kde sa zúročilo to moje učenie sa na vlastných chybách v tej dobe. V hľadisku som mal tiež početný fanklub, takže o to to bolo príjemnejšie medajlove umiestnenie pre mňa.

Dnes už nezávodíš, je to tak? 

Áno, je to tak. Dnes už len pripravujem zverencov na závody, ktorých sa zúčastňujem už len ako kauč.

Nepřemýšlel jsi někdy o tom, že by ses k závodům vrátil?

Momentálne pri tom všetkom nad tým neuvažujem.

V pezinockém SportFitt centru pracuješ jako trenér. Co tě na práci nejvíc baví?

Ano, pracujem ako inštruktor vo fitness. Baví ma na tom to, keď sú klienti spokojní a ja si dokážem overiť svoje nadobudnuté vedomosti v praxi. Samozrejme poteší aj kde-tu nejaká medaila, ktorú nejaký zverenec získa a ja sa aspoň máličko na nej môžem podpísať.

Spolupracuješ s dalšími slovenskými závodníky? Kdo patří mezi tvé svěřence?

V minulosti som na amatérskej scéne pripravoval slovenského reprezentanta v klasickej kulturistike Andreja Vargu. Spomedzi kulturistov sú to mnohí amatérski pretekári súťažiaci na domácej i medzinárodnej scéne a samozrejme tiež dievčaťa súťažiace v bikini fitness. Nechcem sa vyjadrovať menovite aby som niekoho nezabudol spomenúť, no celkovo som na kulturistiku v poslednej dobe tak zanevrel – vytratilo sa z nej to pravé „kulturistické“ a do popredia sa dostavajú kategórie, ktoré sú s prepáčením pre mňa nezmyslom tohto športu. Nechcem nikoho uraziť!

Niko Kvasnovský a Andrej Varga

V přípravách jsi pomáhal taky Stanu Slimákovi. Jak hodnotíš jeho „comeback“ a uplynulou soutěžní sezonu?

Stano Slimák to je pre mňa kapitola na zvlášť debatu! Málokto vie, že Stano Slimák bol učiteľom TV na základnej skole! Učil ma telesnú výchovu, vláčili sme sa po basketbalových turnajoch ako žiaci, on bol veľký, my mali – mladi žiaci. Bol to prvý kulturista, ktorého som videl naživo! Bol vzor, ktorého som v tej dobe pozoroval už len na plagátoch visiacich v cinkarni, keďže Stano prestal súťažiť v dobe keď som ja začínal. Potom prešlo par rokov a Stano sa vrátil na stage no ja som bol zo súťažného pódia už mimo. Mimo ako pretekár. Nemôžem povedať, že som ho nejak pripravoval, trénoval alebo podobne! Stano vždy vedel čo ma robiť! Sem tam sa ma niečo spýtal, prebrali sme to spolu, cvičili sme spolu a tak! Obaja sme si plnili sen: Stano svojim návratom na stage a ja sen zažiť, resp. vidieť Slimáka, toho istého Stana Slimáka na ktorého som sa díval ako mladý kulturista na plagatoch visiacich v činkarni, na pódiu bojovať vo forme za Fortunu Trnava! Toto je kulturistika!

Čiže Stanov návrat hodnotím ako splnený sen, môj aj jeho! Bol som prítomný na všetkých jeho súťažiach v tejto comeback sezóne okrem jednej, kde som absolvoval sústredenie s cyklistami. Jeho comeback hodnotím pozitívne či už vysledkovo, dosiahol slušné umiestnenia, no hlavne to hodnotím pozitívne z pohľadu toho, že chlap si robí, čo ho baví, žije si svoj sen a jeho manželka Zuzka mu v tom pomáha a fandi mu!

Co se podle tebe, z pohledu trenéra (závodníka) v kulturistice za poslední roky nejvíce změnilo? Vidíš dnes nějaký podstatný rozdíl oproti době, kdy jsi soutěžil ty sám?

Mobilne telefóny, aplikácie a sociálne siete zredukovali chuť tvrdo trénovať a byt ozajstným srdciarom – kulturistom. Nie pseudokulturistom dneska! Česť výnimkám! Ja chápem, každý musí nejak začať, ale kulturisti minulej aj mojej doby trénovali dlhé roky, kým sa vôbec odhodlali postaviť na pódium, nie to byt šampiónom! Šampiónom mohol byt geneticky obdarený a mimoriadne talentovaný somatotyp, ktorý musel disponovať rozvojom všetkých svalových skupín v povinných postojoch a polohách! Dnes je takýchto ozaj menej a menej. Vyprofilovali sa nám tu kategórie, asociácie atd., v ktorých sa fabrikujú šampióni zo dna na deň! Tuto tému by som na tejto pôde nechal bez komentára.

Chodí k tobě pro radu i začátečníci?

Áno. A veľmi rad im pomôžem lebo sa odhodlajú spýtať a keď sú mladi a majú chuť trénovať, dá sa s nimi veľmi dobre nakladať a „hýbať“.

Jaké jsou nejčastější chyby, kterých se podle tebe začátečníci nejčastěji dopouštějí? A co bys jim doporučil?

Zla technika cvičenia vyplývajúca najmä z ťažkých Váh a kopiracie tréningov z videí profesionálov za účelom dobre vyzerať na instagramovych postoch a príbehoch.

Máš mezi svými klienty více mužů nebo žen? Která skupina je aktivnější?

Myslím, že ženy majú menej nestne povahy v tomto a skôr sa „ponížia“ a spýtajú  na radu. Ale nemôžem povedať, že by počet mužov využívajúcich služby trénerov klesal.

Pořád platí, že ženy chtějí převážně zhubnout a muži zase nabírat hmotu?

Môžeme to tak povedať globálne. I keď obrovská svalovina dnes nie je trendom či už u mužov alebo u žien. Ženy dneska podľa mňa chcú byt abnormálne štíhle… A muži dnešnej doby vedia, že obrovská, hypertrofická svalovina je im k ničomu (nebavíme sa samozrejme o kulturistoch).

Niko Kvasnovský a Stanislav SlimákNiko Kvasnovský a Stanislav Slimák

Co si myslíš o proteinové dietě, která je v posledních letech stále oblíbenější?

Ťažká otázka! Možno na dilemu! Ale na vysvetlenie tejto dilemy tu nie je toľko priestoru! Názor? Môj? No chcel by som najprv povedať, že nie som žiadny „výživový poradca“ čo je trendom dnešnej doby a dnešných inštruktorov, aspoň sa teda do tejto pozície nepasujem!

Dnešný trend hlasá alebo resp. učí o „vyváženej strave“– že je to dobre, zdravé, preto musí byt strava vyvážená, pravidelná… Už názov – PROTEINOVA sa bije s pojmom VYVAZENA. Ide tu v podstate o nahradenie sacharidovej časti v energetickom metabolizme bielkovinami, resp. tukmi. Číže zásada vyváženia sa vytráca! No ako vieme, vždy je podstatný efekt a ešte aj podtrhnutý prívlastkom „rýchly“. Ten proteínová dieťa zaručuje za normálnych fyziologických okolnosti preto ju trenerkovia alias výživoví poradcovia s obľubou núkajú. Oxidácia karboxylových kyselín z tukového tkaniva pri deficite glukózy a následnej nízkej tvorby inzulínu zvyšuje lipolyzu (pálenie tukov).

Problémom je, že však len dočasné! Ak sa nedodá do tela postačujúce množstvo sacharidov pri „proteínovej diéte“, tak nedôjde k úplnej oxidácii karboxylových kyselín, číže v našom – k úplnému páleniu tukov. Ďalej môže nastať ketoacidoza čo je celkom život ohrozujúci stav. Treba brat fakte každá bunka ľudského organizmu pracuje na baze metabolizmu glukózy (zvlášť CNS a erytrocyty). Ak toto palivo chyba, regulačné mechanizmy tela podmienia jej vzostup!

Laicky by som to vysvetlil, že bez prítomnosti sacharidov nie je možné páliť tuk! Výborná je veta z učebnice biochémie v tomto prípade, že „tuky horia v ohni cukrov“! Týmto však nechcem negovať proteínovú diétu! Treba byt v každom prípade opatrný a mat čo najviac relevantných vedomosti, resp. sa obrátiť na ozajstného odborníka! Moji zverenci a ľudia, s ktorými pracujem, vedia o mne, že nemám rad a nepoužívam slovo „dieťa“ a dnes veľmi populárny vyraz „cheat day“.

Máš za ta léta, co jsi trenérem, nějakou zajímavou historku?

Je ich viac samozrejme, ale posledné ma prijemne prekvapila jedna kuriozita. V r. 2010 som trénoval malé dievčatko – 10ročne, bola to mlada nádejná lyžiarka, ubehlo 8 rokov a napišala mi na FB ako dospela 18ročna maturantka, či by som s ňou netrénoval opäť! Poslala mi fotky spred 8 rokov a mňa to tak prijemne prekvapilo, že som nemohol povedať nie! Samozrejme bez pripomenutia sa a fotiek by som dnes už dospelú slečnu asi ťažko spoznal, no nezabudol som.

V jednom z dřívějších rozhovorů jsi uvedl, že počet zájemců o fitness stoupá. Platí to i dnes? Zajímá se o posilování a zdravou životosprávu stále více lidí?

Pravdepodobne je to stále tak. Je doba sociálnych sieti, FB, Instagramu kde ľudia postoju a fotia svoje výkony, svoje tela atd. A stáva sa to trendom vyzerať dobre a pochváliť sa tým i keď psychológovia majú na to osobitný názor. Profiluje sa čoraz viac doba „online-couchingu“ a podobných hlúposti, ktoré čoraz hojnejší počet ľudí využíva.

I závodní kulturistika zažívá v posledních letech určitý „boom“. Může za to také kategorie physique. Jeremy Buendia se dokonce nechal slyšet, že physique soutěžní kulturistiku zachránila. Jaký je tvůj názor?

Či zachránila ťažko povedať. Kulturistika 80-90. rokov a tých rokov, ktoré som aj ja zavodil, nepoznala kategóriu physique! Vtedy to bola kulturistika.

Sleduješ i světovou kulturistickou scénu? Kdo ti z profíků přijde nejzajímavější?

Priznám sa, že profikov veľmi nesledujem! Novodobí profici ani neboli nikdy nejakým mojim zdrojom motivácie. Osobne som sa rozprával asi s dvoma či troma takými top známymi či už to bol R. Coleman alebo R. Winklaar. Winklara som mal možnosť spoznať na EVLS Prague, je to fajn chlapík, nikdy nepôsobí nervózne, vždy sa usmieva a sranduje aj v tej najtvrdšej diete.

Máš tedy v kulturistice a fitness nějaký vzor? Někdo, kdo tě inspiroval?

Bol som inšpirovaný vždy našimi pretekármi lebo v tej dobe jednak nie každý bol, resp. mohol byt profik a nebola k tým zahraničným taká dostupnosť ako je dnes. U náš som obdivoval či už Stana Slimáka z mladíckych čias ako som už spomínal, veľmi tvrdé tréningy prevádzal vždy Štefan Havlik, húževnatosť a oddanosť ku kulturistike som obdivoval u Maja Cambala. Skromnosťou sa vyznačoval Igor Kočis… bolo toho vždy viac. Super kamaráta, kolegu a srdcom kulturistu som spoznal v Štefanovi Oroszovi, s ktorým sa stretávam dodnes.

Hodne odbornej prace som odkukával aj od ľudí, ktorí robili kulturistov, napríklad jedným z nich bol aj MVDr. Milan Čižek, ktorý vyfabrikoval cez svoje vedomosti celu slovenskú medajlovu kulturistickú špičku, ktorá hýbala európskymi a svetovými pódiami. Nedávno som mal možnosť spoznať priateľský Zbyneka Slanara – človeka s neuveriteľné obrovskou kapacitou fotografickej pamäte, odborníka na doplnkovú výživu, nielen v oblasti kulturistiky, ktorý „nás všetkých“ uvodzovkovych „pseudovyzivovych poradcov“ schová popod dva prsty! Toto treba obdivovať a zároveň učiť sa.

Máš čas ještě na jiné koníčky? Čemu se věnuješ ve volném čase?

Žijem s priateľkou, ktorá ma sitko a venuje sa profesionálne fitnessu. Ja osobne sa vo voľnom čase venujem cestnej cyklistike, ktorú som mal vždy rad len niet na to toľko času koľko by som potreboval.

Máš nějaký cíl, kterého bys chtěl ještě určitě dosáhnout?

Mojim cieľom je veci robiť dobre, aby ostatní o tom hovorili, že ich robím dobre, nie FB a instagramova „sebatlačenka“ a potom „ovečky“ lajkujte a folowujte, jedine tak môže zavládnuť obojstranná spokojnosti Inak nič obrovské od toho neočakávam.

Chtěl bys v závěru něco vzkázat fanouškům, klientům nebo lidem, kteří tě na tvé cestě podporovali?

Samozrejme, že ďakovných slov nikdy nie je dosť, najmä pre ľudí, klientov, známych, rodine apod., ktorí stoja vždy na mojej strane, poznajú ma, podporujú ma a fandia mi! Tam patri veľké ĎAKUJEM.

Zdroj fotografií: Facebook Nika Kvasnovského, Instagram Stanislava Slimáka

 


Pirát podpísal zmluvu s Oktagonom: Duel proti Petráškovi v septembri!

O jeho budúcnosti je rozhodnuté! Samuel „Pirát“ Krištofič bol v centre pozornosti po konflikte s Karlosom Vémolom, kedy si obaja borci chceli účty vybaviť vo vzájomnom zápase. Vémola pripustil len boj pod hlavičkou XFN, no a čakalo sa na to, ako sa vyvinie situácia ohľadom slovenského bojovníka. Krok vpred nastal až v piatok, kedy Pirát podpísal novú zmluvu v organizácii Oktagon, čím vylúčil možnosť prechodu ku konkurencii.

„Podpisujeme práve novú zmluvu, ktorá bude na dlhšie obdobie, kedy sa môžete tešiť na jeho skvelé zápasy. Som rád, že Pirát ostáva u nás,“ oznámil fanúšikom Pavol Neruda. „Som veľmi rád, že môžem podpísať nový kontrakt v najlepšej česko-slovenskej MMA organizácii,“ povedal Pirát predtým, ako podpísal zmluvu aj za účasti „notára“ Attilu Végha.

Táto trojica takisto oznámila, že pôvodne plánovaný zápas Krištofiča s Milošom „Melounom“ Petráškom sa nakoniec uskutoční v náhradnom septembrovom termíne. „Budem mať zápas s Milošom v septembri. Nakoniec po všetkých špekuláciách som si uvedomil, že v Oktagone ma ťahá aj to srdiečko a vybudovali sme tu niečo spoločne. Nevidím dôvod prečo by som kvôli nejakému jednoduchšiemu človeku – cirkusovému levíčatku, mal niekam utekať a zrádzať ľudí, s ktorými niečo tvorím. Takže ja som tu a keď ma niekto silou mocou berie do úst, tak ja ho tu aj počkám a môžem ho tu aj umravniť,“ povedal Pirát s jasným odkazom pre jeho rivala Karlosa Vémolu.

„Karlos, to bola jasná výzva, radi ťa u nás v Oktagone uvidíme – obaja borci ťa čakajú. Ak chceš, aby sa ten zápas uskutočnil, tak príď a zariaď si to, aby si mohol mať zápas v Oktagone,“ uviedol Neruda. Nateraz bude podľa všetkého medzi Pirátom a Terminátorom pokoj, keďže je nepravdepodobné, že Vémola bude chcieť zápasiť na turnaji konkurenčnej organizácie. Namiesto toho nás však čaká rovnako atraktívny súboj Piráta s Melounom, ktorý bude ozdobou jesenného programu Oktagonu.

Samuel „Pirát“ Krištofič podpisuje novú zmluvu v organizácii Oktagon!

Pirát podepisuje

☠️ Pirát Krištofič ✍️ podepisuje novou smlouvu a my se i společně s vámi těšíme na všechny velké věci a zápasy, které budou následovat. 💪👊 OKTAGON MMA #oktagon #oktagonmma

Uverejnil používateľ OKTAGON MMA Piatok 13. júl 2018

Zdroj fotografií: Oktagon MMA


Oktagon vracia úder: Novotný odmieta akúkoľvek komunikáciu s Vémolom!

Vo štvrtok sme informovali o tom, že Karlos Vémola odmietol ponuku Oktagonu na duel so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Podľa vyjadrení „Terminátora“ prebehol telefonický hovor medzi ním a predstaviteľmi slovenskej organizácie. „Slyšeli ode mě jasnou odpověď. Jedině pod XFN 21.10. v Bratislavě! Už se nemůžu dočkat,“ uviedol na sociálnych sieťach Vémola. Teraz sa však do veci obul Ondřej Novotný, ktorý tieto slová rezolútne odmieta!

Jeho vyjadrenie je v ostrom protiklade s Karlosovými tvrdeniami, čo vnáša do celej situácie úplne nový pohľad. „Je to k smíchu i k pláči zároveň. Na podobné statusy mohou skočit jen ti, co si ješte nevšimli anti-kampaně, kterou se snaží vést lidé, co se nestydí si cpát do úst heslo: pracujeme pro české MMA. Karlos by si měl dávat pozor, komu dá přístup ke svým socialním sitím. Tihle nohsledi a hlupáci se vůbec nezajimají o něj, ale jen o svůj prospěch. Karlos nemůže ukázat výpis z telefonu, kde jsme mu volali, protože se to nestalo. Ví to on, já i Palo,“ uviedol podľa portálu MMA Shorties Ondřej Novotný.

Novotný zároveň povedal, že v Oktagone si Karlosa vážia a za tieto vyjadrenia sa nehnevajú. „Navíc už dnes se mohou fanoušci těšit na zprávu, která mnohé vysvětlí,“ uzavrel tajomne predstaviteľ slovenskej organizácie. Nech je tak, či onak – tieto „vojny“ medzi XFN a Oktagonom začínajú prerastať klasické doťahovačky. Už sme svedkami osobných útokov, čo rozhodne nerobí dobrú krv. Určite existuje istá forma ovplyvňovania zápasníkov ich organizáciami – je jasné, že žiadny fighter nepôjde proti svojmu chlebodarcovi. Takéto obvinenia sú už aspoň z nášho pohľadu na pomyslenej hranici, kde by sa mali zastaviť. A zdá sa, že to prestáva baviť aj fanúšikov…

Zdroj fotografií: Oktagon MMA


Petr Šorf: „Nic mě nelimituje, je kam se posouvat. Cesta je jasná.“

V pracovní době pomáhá a chrání, ve volných chvílích drtí železo v posilovně. Petr Šorf, jeden z nadějných závodníků v kategorii physique, má za sebou jarní závodní sezónu. Nastupoval na několika vyhlášených evropských soutěžích, zažil radost z úspěchu i občasná zklamání. Jak Petr uplynulou sezónu hodnotí? Co si myslí o kategorii physique? A mají čeští závodníci budoucnost i na světové scéně? Na to jsme se ho zeptali v dnešním rozhovoru.

Petře, děkuji, že jsi přijal pozvání k rozhovoru. Mohl by ses čtenářům, kteří tě ještě neznají, na začátek představit?

Zdravím čtenáře FigureKeeper a moc děkuji za tento rozhovor, velmi si toho vážím. Mé jméno již znáte, co se týče věku tak  1. srpna mi bude 29 let. Pracuji 9. rokem u ozbrojených složek, momentálně u PČR. Jsem svobodný, bezdětný, nezadaný (směje se). Ke zbytku se myslím dostaneme v dalších otázkách.

Petr Šorf

Co tě vůbec přivedlo do posilovny? Věnoval ses předtím i jiným sportům?

Vzhledem k tomu, že jsem na základní škole byl asi do 8. třídy ten, který seděl na lavičce s holkama v první řadě při focení třídy, a vypadal jsem tak, že jsem si mohl půjčovat od děvčat tričko, tohle je asi první důvod: Byl jsem malej, podvyživenej kluk. Později v pubertě začali kamarádi cvičit a to, že jsem byl hubený, se ještě zvýraznilo. Tak jsem začal chodit s nima. To bylo kolem 16 let… Ale vlastně to s fitkem nemělo nic společného. Vůbec jsem nevěděl, co dělám, a docházel jsem tam v pondělí a v dubnu.

Věnoval jsem se dosti sportům. Začalo to šermem, kde máme dost rodinných úspěchů a já šel ve stopách svého staršího bratra. Nejdéle jsem se věnoval hokeji a fotbalu, k těm bych se chtěl vrátit i po své závodní kariéře. Je fajn mít vše ve svých rukou… Ale ten kolektiv a vůně ledu nebo pivo s klobáskou po zápase mi vážně chybí.

Kdy ses poprvé rozhodl, že zkusíš štěstí na soutěžních prknech?

Vím to přesně, bylo to v létě 2015. To jsem začal hltat různé videa, články atd. Dá se říct, že v té době jsem teprve začal cvičit. Přineslo to nějaká kila svalové hmoty, a tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Tehda mi Martin Dráb řekl, že na to nemám a mám tomu dát čas. Mě to zklamalo, ale zároveň šíleně namotivovalo. Pak jsem vlastně asi měsíc před závody poznal i svého trenéra Jakuba Kiovského, se kterým spolupracuji od samého začátku.

Hned na své první soutěži ses dostal mezi trojici nejlepších, je to tak? Jak na svou soutěžní premiéru vzpomínáš?

Jednalo se o kondiční závody v Ostravě a Brně. Ano, máš naprostou pravdu skončil jsem na obou závodech v TOP 3, a to na 2. místě. Nepoznal jsem chuť vítězství, a to mě nakoplo na další rok.  Vzpomínám na to skvěle, byli se na mě podívat kamarádi a byl to skvělej pocit, že mi přišli fandit. Aspoň teď zpětně to tak cítím. Co se týče projevu a formy, k tomu se vyjadřovat nebudu. Takhle by to vážně vypadat nemělo.

Ty sám závodíš v kategorii physique. Proč sis vybral právě tuhle soutěžní kategorii? Přemýšlel jsi někdy v minulosti (nebo třeba výhledově) o změně?

Řeknu to s nadsázkou, páč se tady zase fyzici budou zlobit. Ale je to lehčí cesta, já to tak vnímám. Bohužel mé zázemí a pracovní doba nejsou takové, abych mohl jet 365 dní v roce naplno. Pokud tohle neděláš, nemůžeš chtít být kulturista na světové úrovni. Tak jako nemůžeš chtít být profík když nemáš podmínky na to být profík. Momentálně jsem přestoupil do NPC, kde fyziky nesekají za hmotu, což mi vyhovuje, a to je moje cesta.

Tento rok jsem si zkusil i Classic physique. Nikde jsem to nekřičel, ale 6 týdnů před závody mi praskl meniskus levého kolena a natáhl křížový vaz. Nohy jsem cvičil na Aulinu a doklepal to, jak to šlo. Nechtěl jsem se vymlouvat. Bohužel to šlo znát a ty nohy nebyly takové, v jaké jsem doufal. Momentálně pokud budu startovat, tak pouze v physique. Je na čem pracovat, je kam se posouvat, nic mě teď nelimituje. Cesta je jasná.

Jeremy Buendia se nedávno odvážně vyjádřil, že právě vznik kategorie physique zachránil upadající kulturistiku. Jaký na to máš názor?

Svým způsobem má pravdu, i když se to kulturistům nelíbí. Z čeho berou promotéři peníze na to, aby mohli vyplatit profíkům peníze? Z amatérů. Co si budeme povídat, jak často je 40 kulturistu v jedné kategorii? Je to hodně nadsazené, co Jeremy řekl, ale z části s ním souhlasím. Ale nemyslím si, že by kulturistika upadala… Já spíše vnímám lidi, že začínají více obdivovat a vzhlížet k závodníkům z kategorie classic physique.

Při pohledu na startovní listiny je zřejmé, že počet účastníků v physique stále roste, a to i na úkor jiných kategorií. Co je podle tebe na physique atraktivnější?

Pro šikovného kluka to znamená rok fitka, závodní pódium a dokonce i možný úspěch, tak asi proto. Je tam více vlivů, ale ty asi nechci řešit.

V současnosti se mluví o stále silnější konkurenci napříč jednotlivými kategoriemi. Je mnohem těžší se prosadit. Jak to vnímáš ve své kategorii? Roste s počtem účastníků i počet nadaných a výborně připravených závodníků?

No, bohužel s tímhle nemůžu souhlasit. Ano, dostupnost informací je větší a to jde vidět i na připravenosti těch závodníků, v tomhle máš pravdu, ale prosadit se? Dneska je každý víkend jeden závod, někdy i dva, kde se rozdávají  profi karty a Elite karty. To znamená že obsazenost závodů se rozprostře do těch termínů. Profi karty dneska už nemají takovou váhu jako kdysi. Tím nechci zpochybňovat kvalitu lidí, co je v posledních měsících získali. Já přeji úspěch každému českému závodníkovi, ať je v jakékoliv kategorii nebo federaci.

Po závodech v Rimini jsi byl v hodnocení docela (sebe)kritický. V jakých kategoriích jsi startoval a jak hodnotíš konečný výsledek?

Rimini byl pro mě jeden velký stres, zklamání a neúspěch, při kterém jsem si uvědomil spoustu věcí jak v osobním životě, tak v tom závodnickém. V Itálii byla konkurence mílemi vzdálená od Olympie ve Španělsku. V Itálii jsem si to prohrál já sám vším, měl jsem velká očekávání, a ve finále jsem na pódiu prodal jedinou věc, a to stres, který jsem měl. Na takové závody je třeba rychle zapomenout a posunout se dále.  Já jsem závodník, nejsem tu od toho, abych hodnotil své umístění. Od toho jsou tam rozhodčí, a těm jsem se nelíbil. Tak bych to uzavřel.

Krátce nato ses zúčastnil Olmypia Amateur Spain, kde jsi opět vystoupil na vítěznou příčku. Byl jsi tentokrát s konečným výsledkem spokojený?

Ano, Španělsko vyšlo a mohlo být ještě lepší, kdybych nestartoval v Classic Physique , ale i za to 3. místo jsem velmi rád. Ondra Kmošťák, Míra Juríček a Sima Harabaszová mi tam šíleně pomohli a já, i přes komplikace v osobním životě, na pódiu tančil a užíval si každou chvíli.

Petr Šorf

Jak hodnotíš celkovou atmosféru a organizaci soutěže? Líbilo se ti ve Španělsku?

Atmosféra super, bylo nás tam více Čechů. Co se týče organizace, drobné nedostatky tam byly, ale co už, já si to užil i přes to, že jsem 4 hodiny po semifinále sušil hubu a po 4 hodinách nám řekli, že finále bude až další den. Jinak Španělsko je moje oblíbená destinace, takže ano, do Španělska na závody každej rok!

Setkal ses mimo pódium i se zahraničními závodníky? Mají v zahraničí čeští sportovci dobrou pověst?

Jasně, díky Ondrovi Kmošťákovi, který se samo se všema profíkama už zná. Upřímně, ta pokora a přátelství mezi profíky je úplně někde jinde než u amatérů. Naši závodníci určitě nedělají ostudu, stačí se podívat a jména jako Šádek, Koritenský, Kyptová, Kmošťák, Ferenčuková atd. prostě nejsou žádné druhé housle. Jsou úžasní a moc jim přeji další a další úspěchy.

Kdo tě v přípravách a na soutěžích podporuje? A jak vnímá tvůj sportovní zápal rodina a přátelé?

Vzhledem k tomu, že se pohybuji vedle ambiciozních lidí, kteří si jdou za svým, tak mě každý chápe a podporuje. I když ví, že to znamená, to že jsem absolutně mimo kolektiv. Můj největší fanoušek je moje máma a pak mě velmi podporuje můj brácha.

S kým v současné době spolupracuješ? Vyhovuje ti dosavadní spolupráce?

Spolupracuji již druhým rokem s  firmou Amix Nutrition, za což jim moc děkuji. Dále velmi dobře vycházím s  fitkama v Ostravě, které mi umožňují tu nej přípravu, a to Quatro Fitness a Fitpark. Firma Restart Energy od Tomika Pazdiory má zase skvělé doplňky stravy. Tohle všechno je moc pěkné, ale co si budeme povídat, nejdůležitější v přípravě jsou finance a na ty jsem sám, takže se to vše přizpůsobuje možnostem.

Kde nyní trénuješ a jak vypadá tvůj trénink? Experimentuješ s tréninkovým splity a metodami, nebo se držíš osvědčených postupů?

Trénuju buďto v Quatro fitness v Ostravě Porubě a nebo ve Fitparku v Ostravě Vítkovicicíh. Víš co? Cvičím pocitově a pro radost. Přijde mi, že čím víc nad tím přemýšlím, tím je to horší. Dělám, co mě baví, cvičím co mě baví… Možná proto ještě nejsem profík (směje se).

Petr Šorf

Přemýšlel jsi o tom, že by ses dal na profesionální dráhu, pokud se naskytne možnost?

Je to můj sen se postavit na tu profi stage vedle těch kluků, to ano. Ale momentálně na to nemám, jak jsem výše uváděl ty podmínky. Je to o financích, o času… A ty prostě nemám. Snad jednou bude práce taková, abych byl schopný utáhnout jak osobní, tak závodní život.

Jaké nejvyšší mety bys chtěl ve sportovní kariéře dosáhnout?

Sen každého, kdo tohle dělá, je Olympie. Proto závodím i v této federaci.

Čemu se ve volném čase, pokud nejsi zrovna v přípravě?

Já se věnoval všemu ještě před přípravou na Pepu v roce 2016, tím myslím, že jsem hrál fotbal, hokej, florbal, prostě vše. Jsem sportovně založený a sport miluji. Ale závodění chce vše, takže jsem hodil kopačky do koše a hokejovou výstroj na půdu a věnoval se jen jedné věci. A tak to zůstalo dodnes. Teď je to jen práce, fitko, jídlo, motorka. Občas si zajdu na bembajs nebo tak něco, ale aktivně už tam nic není.

Máš nějaký sportovní vzor? Co tě motivuje?

Jarda Jágr. To je člověk, který prostě ukazuje, jak to má vypadat, když něco děláš srdcem a věříš tomu. Jinak vzory nemám. Pro mě je inspirací každý, kdo něco dokázal, ať už je to úspěšný podnikatel, umělec nebo sportovec.

Co plánuješ na podzim? Na které soutěži tě zase uvidíme?

Uvažuji nad EVLS a San Marinem, ale to rozhodnutí padne v horizontu pár dalších dní. Momentálně jsem se rozhodl pro stavbu rodinného domu a to bude jak časově, tak finančně náročné. Takže netuším… Kde ale budu vidět je stoprocentně jaro 2019. A to bude velké, to mi věřte.

Petře, díky za rozhovor a na dalších soutěžích přeji mnoho úspěchů. Chtěl bys na závěr vzkázat něco svým fanouškům?

Děkuji za to, že jste se dostali až sem. A děkuji za vaší podporu.

Zdroj fotografií: Instagram Petra Šorfa


Skvělý výkon českých sportovců a hon na Trumpa. Figure Shaker #4

Během minulého týdne došlo k několika událostem, jejichž účastníci se pořádně zapotili. Našim crossfiťákům se námaha a litry potu prolitého na klání v Itálii bohatě vyplatila. Pochvaly se naopak nedočkal Donald Trump, který se nedávno setkal v Helsinkách s Vladimírem Putinem. Vstoupil tak na hodně horkou půdu a od svých spoluobčanů to pořádně schytal. Co přinesly uplynulé dny? Další Figure Shaker plný čerstvých novinek je tady.

Češi triumfovali na Southern Warriors: Z Itálie si odvezli devět medailí!

V prosluněné Monopoli se jako každoročně konalo klání crossfiterů.  Mezi odhodlanými dříči se blýskli také čeští zástupci.

První zlato si z kategorie RX senior female přivezla Soňa Karásková. Dařilo se také Adrianě Máchové, která vybojovala zlato dokonce dvakrát: V kategorii RX junior female a ve vzpěračské soutěži Lift Size. Na stejné soutěži pak zabodovala i Kamila Janíčková, když obsadila třetí místo.

Kategorie master 35 male patřila Filipovi Trojkovskému, který následně přidal ještě stříbro ze vzpírání. Na závodě Lift Size se objevil také Michal Mička z Havířova – a také on si odvezl zlatou trofej. Skupinu devíti úspěšných doplnili ještě Ria Hrušovská a Radek Hrušovský, kteří ve svých kategoriích získali bronz.

Soňa Karásková (uprostřed)

Neočekávané vítězství: Jak se vedlo Lence Ferenčukové v Portugalsku?

Zatímco čeští crossfiteři už slavili úspěch v Itálii, Lenku Ferenčukovou její vystoupení teprve čekalo. 15. června nastupovala, společně s dalšími třemi soutěžícími v kategorii physique, na prkna v Lisabonu. Výsledek ji mile překvapil: Získala totiž první místo!

Nerozumím tomu, ale včera první místo na IFBB Portugal Pro. Je na čase začít přípravu na Olympii do Las Vegas,“ uvedla Lenka krátce po vyhlášení výsledků na soc. sítích. Blahopřejeme a držíme palce v podzimní sezoně!

Trump v nemilosti: Měl by být americký prezident postaven před soud za vlastizradu?

Nedávno proběhl v Helsinkách sumit, na kterém se sešel Donald Trump s Vladimírem Putinem. Přišlo i na téma amerických voleb. Pak už Trumpovi stačilo jen jedno „přeřeknutí“ a bylo vymalováno.

Zdá se, že američtí občané ztratili trpělivost: Někteří by snad Donaldovi ještě odpustili, že se s Putinem vůbec sešel, ale jeho tvrzení, podle kterého se Rusko na zfalšování voleb nepodílelo, prostě nepřekousli.

Mnozí z nich teď volají po spravedlnosti a chtějí hnát svého prezidenta před soud. Své mu k tomu řekl i Arnold Schwarzenegger, který se do Trumpa pustil už dříve, například kvůli postojům k uhelnému průmyslu.

Tkadlčíkův víkend: Když lifter oblékne kilt

Minulý víkend se v Dolní Lomné konaly skotské hry a přidružený závod strongmanů. Mezi účastníky nemohla chybět ani česká jednička v kategorii U105 Kg Jiří Tkadlčík.

„Skotský hry mám fakt rád, a když jsou v kombinaci se strongmanem a ještě v tom můžu uspořádat závod před tisícem diváků jako doprovodný program? No tak to mám rád,“ shrnul spokojený Jirka průběh celého závodu. Další videa a fotografie najdeš na jeho Facebooku.

Jiří Tkadlčík s přítelkyní

Jaký otec, takový syn? Tuhle dvojku v davu jen tak nepřehlédnete!

A na závěr ještě jeden inspirativní snímek. Po soc. sítích koluje mezi fanoušky fotografie z vystoupení, při kterém na pódiu zapózovali tatík se synem. Oba dva zasvětili svůj život tréninku a kulturistice. A oběma se jim jejich úsilí vyplatilo.

Co na ně říkáte? Není super mít rodinného sparing partnera?

LeBlancovi

Zdroj fotografií a videí: Instagram Jesseho LeBlanca, Jiřího Tkadlčíka, Lenky Ferenčukové, Soni Karáskové, YouTube.com


Miroslav Štrbák oficiálne posilou XFN so zmluvou na dva roky!

Organizácia XFN znova zalovila v slovenských zápasníckych vodách! To, že Miroslav Štrbák posilní rady XFN sme sa dozvedeli už pred 2 týždňami, avšak teraz je všetko potvrdené aj oficiálnou formou. 29-ročný fighter podpísal zmluvu, ktorá zaručuje, že bude súčasťou turnajov českej organizácie počas najbližších dvoch rokov.

O prestupe Štrbáka sa začalo špekulovať už dávnejšie a na promotéra XFN Petra Kareša spravil dojem posledným výkonom proti Ukrajincovi Alexandrovi Panasyukovi. Zdá sa, že rokovania prebehli expresne rýchlo a mesiac po jeho derniére v Oktagone podpísal kontrakt na dva roky u konkurencie. „Nekompromisní a vždy skvěle připravený slovenský zápasník je určitě jedním z kandidátu na titulový zápas v lehké váze,“ povedal na adresu slovenského bojovníka Kareš.

Miroslav Štrbák je zárukou kvality a okrem vynikajúcej bilancie 17 víťazstiev, 8 prehier a 1 remíza je aj úradujúcim šampiónom organizácie Fight Night West. Podobne ako jeho nový zamestnávateľ – ani Miro neskrýval radosť z novej výzvy v jeho kariére. „Teším sa, ak sa budem môcť predstaviť na galavečere najväčšej česko-slovenskej organizácie XFN. Budem pripravený, príďte ma podporiť,“ odkázal fanúšikom v krátkom videu.

Miroslav Štrbák s krátkym odkazom pre fanúšikov! Budeme mu držať palce!

#XFNFamily se nám rozšiřuje o rozeného bojovníka a šampióna! 💪🏻 Vítáme tě Miroslave 🇸🇰 a těšíme se na tvoje parádní fighty na našich gala 🔝👊🏻 #IMWITHMIRO

Uverejnil používateľ XFN Piatok 13. júl 2018

Zdroj fotografií: Oktagon MMA


„Nechápem, kam týmto MMA smeruje,“ hovorí o sérii výziev Buchinger

Ivan Buchinger – jeden z najrešpektovanejších domácich zápasníkov, si užíva zaslúženú dovolenku po náročnom súboji na XFN 11. V ňom čelil húževnatému súperovi v podobe Jaroslava „Juboxa“ Pokorného. Ich zápasu predchádzala netradične žičlivá atmosféra, keďže obaja borci sú veľkí sympaťáci a idú skôr cestou veselosti ako trashtalkov. Možno aj preto Ivana zaskočili udalosti posledných dní, kedy sme boli svedkami viacerých výziev, kedy sa do seba pustili Vémola s Krištofičom, či Machaev práve do Pokorného.

„To je už čo? Pri užívaní mojej dovolenky vidím, že na sociálnych sieťach každý vyzýva druhého. Nechápem, kam týmto MMA smeruje,“ zamyslel sa bývalý šampión M-1. Buchinger má na svojom konte úctyhodných 34 víťazstiev popri 6 prehrách a právom ho zaraďujeme do absolútnej česko-slovenskej špičky. „Netvrdím, že som jediný najlepší, ale nikdy som nepotreboval nikoho vyzvať k tomu, aby som sa stal 5-násobným MMA šampiónom. Aj bez výzvy som mal tých najlepších bojovníkov a preto som tam kde som,“ uviedol úspešný zápasník.

Je zaujímavé sledovať dva protipóly na domácej scéne, kedy sa niektorí zápasníci snažia upútať pozornosť rôznymi výzvami, spormi, aférami. Na druhej strane sú ľudia ako Buchinger, Pokorný či Wittner a mnohí ďalší, ktorí idú cestou pokory, úsmevu a dobrej nálady. Obe skupiny sú pre šport a jeho rozvoj potrebné. To dokazuje aj záver Ivanovho príspevku, kedy znova celú situáciu obrátil na žart. „Takže čakám vás vyzývatelia,“ uzavrel s úsmevom „Buki„.

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz/Lenka Bartáková


Karlos Vémola odmietol ponuku Oktagonu: „Proti Pirátovi jedině pod XFN!“

Jeden z najúspešnejších českých MMA bojovníkov Karlos Vémola má v posledných týždňoch okolo seba rušno. Najskôr pútal pozornosť jeho zápas s ďalším špičkovým fighterom spoza rieky Moravy Patrikom Kinclom, no a teraz sme svedkami prestreliek so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Títo dvaja pestujú vzájomnú nevraživosť už nejaký ten piatok a Pirát sa netají tým, že si chce s Karlosom veci vysvetliť priamo v klietke!

Okamžite bolo jasné, že sa bude viesť polemika o tom, ktorá organizácia by tento zápas zastrešovala. Vémola informoval prostredníctvom sociálnych sietí, že dostal ponuku od Oktagonu na zápas proti Pirátovi. Avšak kompetentným poslal zamietavé stanovisko. „Slyšeli ode mě jasnou odpověď. Jedině pod XFN 21.10. v Bratislavě! Už se nemůžu dočkat,“ uviedol „Terminátor“.

Ten vylepšil proti Kinclovi svoju profesionálnu bilanciu na 21 víťazstiev a 5 prehier, pričom jednoznačne vyhlásil, že má záujem najmä o zahraničných súperov. Vémola sa stále nevzdal svojho sna o návrate do UFC a práve preto bude pre neho dôležité vyberať si vhodných protivníkov. Z posledných 13 zápasov má na konte len jedinú prehru proti Švédovi Jackovi Hermanssonovi.

Krištofič síce stratil neporaziteľnosť na marcovom turnaji Fight Nights Global 84 proti Nodarovi Kudukhashvilimu, no popri tom má na svojom konte veľmi slušných 10 víťazstiev. Svoju silnú – ba až dominantnú pozíciu v kategórii do 84 kilogramov v organizácii Oktagon mal potvrdiť proti Milošovi „Melounovi“ Petráškovi, ale zranenie ruky mu to nedovolilo.

Obaja borci sú na domáce pomery extra triedou, máme však za to, že zápasu bude brániť konkurenčný boj XFN a Oktagonu. Vémola aj Krištofič sú verní svojim organizáciám, čo je logické a je to sympatické gesto. Pokým sa nedohodnú na konkrétnych podmienkach vedúce osobnosti oboch táborov, tak tento atraktívny duel ostane len v teoretickej rovine. Dúfajme, že sa mýlime a Pavol Neruda, Ondřej Novotný a Petr Kareš nájdu spoločnú reč.

Zdroj fotografií: Nutrend.cz, Instagram Samuel „Pirát“ Krištofič, Oktagon MMA, XFN


Šokující zpráva: Lewis odchází. Osladil a Tkadlčík slaví. Figure Shaker #3

Dovolená. Mnozí z nás si dopřávají zaslouženého oddychu, a dokonce i ti nejodhodlanější dříči dali před dalším těžkým tréninkem přednost výletu do vysněných krajin. Alespoň na pár dní. Vůně dálek a cestování prostě láká. Pokud si taky dáváš od cvičení na chvíli pohov, přibal si na cesty alespoň náš šejkr. Nemusíš se bát, že se ti po cestě rozlije, a můžeš si zpříjemnit třeba i náročný let – čtením toho nejlepšího, co se na sportovní scéně událo za minulý týden. Figure Shaker #3 je tady. Příjemné čtení!

Konec! Flex Lewis přišel s vyjádřením, kterým zarmoutil fanoušky

Neporažený šampion vydal na soc. sítích prohlášení, ve kterém potvrdil, že jeho vystoupení na letošní Olympia 212 Showdown bude zároveň tím posledním.

Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě“, napsal na Instagramu James „Flex“ Lewis. Poprvé vyhrál „dvě stě dvanáctku“ před šesti lety: Od té doby nenašel soupeře, který by jej o prvenství připravil.

Podaří se mu zvítězit i tentokrát? Na výsledek letošního klání si musíme počkat do podzimu, už teď ale fanoušci spekulují, kdo by se mohl stát příští rok Lewisovým nástupcem. A na jeho počest vytvořili i skvělé motivační video.

Skvělý úspěch českého profíka: Lukáš Osladil zabodoval v Kanadě!

Dne 7. července se v divadelním sále Hard Rock Casino Vancouver konalo další klání profesionální soutěže Vancouver Pro. Na pódiu se objevil také Lukáš Osladil, který si dokázal v silné konkurenci prorazit cestu až k nejvyšší příčce. Vítězný pohár v kategorii kulturistika mužů open tak nakonec připadl českému závodníkovi.

Pro Lukáše je to již čtvrté vítězství v profesionální kariéře, které mu navíc zajistilo i kvalifikaci na letošní Olympii. Druhé místo vybojoval Alexis Rivera Rolon, třetí Josh Wade. Blahopřejeme!

Lukáš Osladil

Těžké váhy a rychlé špunty: Jirka Tkadlčík slaví

V úterý 10. července oslavil devětadvacáté narozeniny jeden z nejvýraznějších českých strongmanů Jirka Tkadlčík. Také on si dopřál pár dnů dovolené na horách. ještě předtím ale stačil na opolském Rynku vybojovat třetí místo na Mistrovství Evropy strongmanů v kategorii U105 Kg. Přejeme i nadále mnoho úspěchů!

Jiří Tkadlčík

Řev, krev a pot: Jak probíhaly závody strongmanů v Uherském Hradišti?

Hned čtrnáct siláků se sešlo v městské sportovní hale, aby změřili své síly. Soutěžilo se v několika disciplínách, mezi nimiž nechyběl Super Yoke nebo obávaný Tire Flip. Skutečné odhodlání a formu účastníků otestovala také třetí disciplína: Tahání saní o hmotnosti 315 Kg.

Po více než třech hodinách bylo dobojováno a z vítězství se radoval Zdeněk Mühlhauser. Druhé místo připadlo Tomáši Hanákovi a třetí Zdeňku Vávrovi. Podrobnější report si můžeš přečíst na tomto odkaze.

Návrat legendy: Film Kevina Levrona v předprodeji

Hledáš motivaci do cvičení? Chceš znát tajemství myšlení šampionů? Pak by ti určitě neměl uniknout dokument s názvem „Born to Overcome“. Hodinový snímek mapuje návrat jednoho z nejodhodlanějších kulturistů 90. let – Kevina Levronazpět na soutěžní pódia.

Ten se rozhodl znovu dobýt kulturistickou scénu bez ohledu na překážky, které ho na cestě potkají. Teprve na konci své cesty se může ohlédnout zpět. Stálo všechno to úsilí a odříkání za to? Odpověď budeme znát už brzy.

Zdroj fotografií a videí: Instagram Jiřího Tkadlčíka, Facebook Strongman Czech Republic, Npcnews.online.com, YouTube.com


Pokorný v spore s Machaevom: „Řekl sis o mě, a to nebyl dobrý nápad!“

Ďalší spor na domácej MMA scéne! V hlavných úlohách sú tentokrát zápasníci českej organizácie XFN Jaroslav „Jubox“ Pokorný a Rakúšan Mochamed Machaev, ktorý sa bez rešpektu pustil do viacerých zápasníkov. Vždy pozitívne naladený Pokorný sa musel brániť verbálnym útokom zo strany ambiciózneho mladíka a vyzerá to tak, že si účty vybavia vo vzájomnom zápase už na jeseň!

O vznikajúcom probléme informoval Jubox svojich fanúšikov počas uplynulého týždňa prostredníctvom sociálnych sietí. „Je to nějaký ten den, kdy mi psal soukromé sprosté zprávy čečenský mladík (Machaev). Chápu, že mlaďák čuchnul k eurům a cítí se tak trošku jako Conor, ale tohle chování mi přijde už za hranou a já se ptám… Mám ho naučit slušnému chování, nebo to mám přejít a tolerovat jeho pubertální věk,“ dal otázku do pléna sympatický bojovník. Svojho kamaráta si zastal aj Patrik Kincl, ktorý vyzval na súdržnosť celého tímu ASA a odplatu za Tomáša Kvapila (Machaev ho porazil v rámci XFN 8, pozn. red).

Mochamed Machaev, zápasník s rakúskym občianstvom, je vychádzajúcou hviezdou organizácie XFN a má na svojom konte päť víťazstiev, ktoré mu evidentne dodali sebavedomie. V XFN si od neho sľubujú veľa a bezpochyby bude lákadlom pre domácich fanúšikov vo Viedni, kde sa organizácia premiérovo predstaví 10. novembra tohto roka. Teraz však spôsobil rozruch aj sebavedomým vyhlásením, že zničí každého v pérovej divízii (do 66 kilogramov, pozn. red).

Proti Mochamedovým slovám vystúpil aj Petr Kareš, ktorý ho upozornil, aby vzdal rešpekt Ivanovi Buchingerovi ako bývalému šampiónovi M-1. Diskusia totiž nadväzovala na pochvalné slová Kareša práve na adresu slovenského bojovníka. Na otázku promotéra, či by mal Jaroslav Pokorný záujem bojovať s mladým vyzývateľom však zareagoval svojsky: „Promiň, ale děti z rozvojových zemí nebiju,“ odkázal Jubox.

To zase nenechalo chladným Machaeva, ktorý sa pustil do Jardovej techniky a obaja si vymenili zopár štipľavých odkazov. Ako sa na celú záležitosť s týmto súbojom pozerá Petr Kareš? „Je to match-up jehož nejsem příliš přiznivcem. Přijde mě to od mladého Machaeva drzost. Ale pokud by někdy chtěl Buchingera, pak je tento zápas první nutný krok,“ vyhlásil boss organizácie XFN.

Počas víkendu sa ľady pohli a zápas skutočne uvidíme. „Mochamede, uznávám, že jsi talentovaný mladý bojovník, který má slibnou budoucnost, ale dobrým zápasníkem se staneš jen s pokorou a skromností, která ti momentálně schází. V oktagonu ti ukážu, že nejdeš správnou cestou. Řekl sis o mě a to nebyl dobrý nápad,“ odkázal v utorok prostredníctvom Facebooku Jarda Pokorný. „Zápas vám představíme na podzim na jednom z plánovaných XFN,“ uviedol v krátkom stanovisku Petr Kareš.

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz/Lenka Bartáková