Kulturistika umírá, vzkázal Buendia fanouškům. A ti ho teď nenávidí!

DŇA 23. júna 2018 • PRIDAL Petr
<

V posledních dnech je na světové fitness scéně pořádně rušno! Zatímco Ronnie Coleman trhá se svým nejnovějším dokumentem „The King“ prodejní rekordy, „králem“ sociálních sítí se stal další profesionál – Jeremy Buendia. Ten ale právě prožívá krušné chvilky: V jednom ze svých rozhovorů si totiž pustil pusu na špacír… A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat!

Sedmadvacetiletý Jeremy Buendia má za sebou pestrou sportovní dráhu: Na střední se věnoval americkému fotbalu, ale jeho nadějnou kariéru překazilo zranění. Krátce nato našel zálibu v kulturistice, k níž měl blízko i jeho otec.

Na rozdíl od něj se však Jeremy rozhodl zkusit štěstí na soutěžních prknech. A dařilo se mu, v roce 2013 získal dokonce profesionální kartu.

Jeremy Buendia

V následujících letech ovládl Mr. Olympia Weekend Men’s Physique a v současnosti má na svém kontě několik profesionálních vítězství. Na svou soutěžní kategorii tak nedá dopustit.

„Před nějakými sedmi osmi lety kulturistika umírala. Společensky byla nepřijatelná“

Zdá se však, že tentokrát zašel příliš daleko. V rozhovoru pro filipínskou ABS-CBN TV Patrol se vyjádřil, že právě kategorie physique zachránila umírající kulturistickou scénu! Na sociálních sítích se tahle zpráva rozletěla rychlostí blesku… A Buendia to od svých fanoušků pěkně schytal!

Another day in the office spreading the word about bodybuilding and fitness here in the Philippines. You can catch this interview on ABS-CBN TV Patrol tonight at 6:30pm here in the Philippines! – @evogenph @evogennutrition @heraxheroph @heraxhero @ifbb_pro_league @npcnewsonlineofficialpage

A post shared by 4x Mr. Olympia Physique Champ (@jeremy_buendia) on

Zatímco ti umírněnější mu na Instagramu napsali, že tentokrát přestřelil, jiní ho osočili z arogantního chování a zasypali celou řádkou neslušných slov.

Své mu k tomu řekli i profesionální kulturisté. A někteří, jako třeba Dexter Jackson, ho možná prokoukli, když tvrdí, že to udělal jen proto, aby se zviditelnil. Zdá se totiž, že Buendiovi tahle negativní reklama ani moc nevadí.

Kategorie physique vznikla ve Spojených státech teprve před pár lety a záhy se objevila i v Evropě. V současnosti její popularita rychle stoupá, množí se ale také kritické ohlasy: Podle nich soutěží v physique „neúspěšní kulturisté“, kteří by jinak na prknech neměli šanci.

Buendia tak otevřel mnohem závažnější téma: Proč se vlastně physique těší takové oblibě? Jak se tahle kategorie bude vyvíjet dále? A není naopak ona příčinou toho, že kulturistika už (možná) není to, co bývala?

Jaký je tvůj názor? Dej nám vědět o komentářů!

Zdroj fotografií a videí: Instagram Jeremyho Buendii, YouTube.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.